تعمیر و نگهداری هواساز ،معرفی اجزای تشکیل دهنده آن کلینیک انرژی ساختمان-بتا تهویه

تعمیر و نگهداری هواساز ،معرفی اجزای تشکیل دهنده آن کلینیک انرژی ساختمان-بتا تهویه

در پاسخ باید بگوییم در واقع دودی از خروجی کولینگ تاور ها خارج نمی شود. بلکه بخار آب است که در برج خنک کننده تر تولید می شود و این بخار(دود) معمولا ضرری ندارد و سمی نیست. به طور کلی عملکرد این برج به این صورت است که با ايجاد سطح وسيع و تماس آب با هوا سبب شدت بخشیدن به تبخیر آب می شود. از آنجایی که فرایند تبخیر یک فرآیند گرماگیر است لذا این فرﺁیند سبب می شود آب سریع تر خنک شوند.

برج خنک کن نیروگاه

کویل سرمایشی هم چه در هواساز آپارتمانی و چه در هواساز‌های صنعتی نقش مبدل دمایی را ایفا می‌کند؛ به‌گونه‌ای که به وسیله لوله‌هایی با ساختار ظاهری خاص و مبرد یا آب سرد شده ارسالی از چیلر کاهش دما را به همراه دارد. در خصوص کویل گرمایشی داستان 180 درجه متفاوت است و سیال مورد نظر که دمای بالایی هم دارد؛ از طریق بویلر به محفظه منتقل می‌شود. در این دستگاه ها نرخ جریان هوای خارج شده از دستگاه ثابت است با کاهش دادن یا افزایش دبی آب به وسیله شیر سه راهی برقی از کویل سرمایشی یا گرمایشی دمای خروجی از کویل تغییر پیدا می کند. در واقع زمانی دمای فضای ساختمان را می توانیم تغییر بدیم که دمای هوای خروجی از دستگاه را تغییر داده باشیم. شما می توانید با توجه به پروژه خود و طبق نیازی که دارید مشخصات، اندازه و ابعاد، کویل های گرمایشی و سرمایشی، تعداد فیلترهای دستگاه و قطعات فنی را سفارشی کنید.

هواساز غیرصنعتی

عملکرد سوم این سیستم تنظیم رطوبت میباشد؛ در واقع ایرواشر سیستمی دارد که قادر است میزان رطوبت را کاهش داده و هوای خنک وارد شده به فضا را مطبوع تر کند. این مبدل ها می تواند شامل مبدل حرارتی صفحه‌ای و یا مبدل حرارتی چرخان باشد.این نوع صرفه جویی در مصرف انرژی خصوصا در کاربردهایی نظیر اتاق های تمیز که نیاز به درصد هوای تازه بالا و در برخی موارد صد در صد دارند توصیه می گردد. نشتی کانال می تواند به میزان قابل توجهی از رسیدن هوای تغذیه به مقصد مورد نظر جلوگیری کند. به طور منظم شبکه کانال ها و نقاط اتصال ها را برای عدم نقص عایق ها بررسی کنید.

انواع فیلتر هواساز

چنانچه مواد رسوبی و آلایندگی در استخر کم است، پیشنهاد میشود از مدل مبدل حرارتی استخر ساده بهره بگیرید. در حالت اول، مبدل لاملا از مجموعه‌ای از صفحه‌های نازک فلزی شکل گرفته که همین صفحات، مجموعاَ یکسری کانال را تشکیل میدهند. همچنین ممکن است به صورت لوله‌های تخت یا کانالهای مستطیلی در کنار همدیگر قرار بگیرند که اصلاحاَ به این نوع آرایش قرارگیری «لاملا» گفته میشود. در حالت لاملا، ورقه‌های نازک به صورت طولی در یک پوسته قرار گرفته اند. از همین رو در مبدلهای گرمایی صفحه‌ای هیچگونه نشتی به بیرون انجام نمیشود. هم میتوان مبدل گرمایی حلزونی را به شکل چگالنده‌ها و تبخیر کننده‌های هم مرکز طراحی نمود.

 • مبدل صفحه‌ای برحسب نوع سیال، فشار کار و به ویژه دمای طراحی می‌تواند بصورت چند پاس طراحی و ساخته شود.
 • به عنوان مثال، اگر هدف عبور سیال به صورت مستقیم از تیوب باشد، از لوله های مستقیم و بدون خمیدگی استفاده میشود.
 • یک مبدل حرارتی صفحه ای از مجموعه ای از صفحات اعوجاج دار ساخته می شود.
 • طراحی و ساخت مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای به گونه‌ای است که دوسیال از میان صفحات عبور کرده و با هم مخلوط نمی‌شوند.

بسته بهکاربرد مبدل های حرارتیپوسته و لوله ، تفاوت زیادی در شکل و ساختمان آنها وجود دارد. مهم ترین ویژگی های مبدل حرارتی پوسته و لوله Emaux نسبت به انواع دیگر مبدل ها، سبکی وزن آن ها، اشغال فضای کم و راندمان کاری بالای آن ها می باشد. صفحات فلزی باریک هنگامی که شکل داده می‌شوند، برجستگیهایی به سمتهای بیرونی مبدل حرارتی ایجاد میگردد.

خرید فن کویل با ارزانترین قیمت از برندهای معتبر-بتا تهویه

– در دستگاه هواساز، متناسب با ظرفیت دستکاه و نوع کاربری آن، یک سری امکانات به آن اضافه میشود. مثلا در دستگاه های صنعتی و اداری با ظرفیت های بالا، عملیات فیلتراسیون و رطوبت زنی به هوا در فصل زمستان اضافا میشود تا میزان آلایندگی و رطوبت در این فضاها کنترل شود. در ظرفیتهای کم برای واحدهای مسکونی کوچک این عملیات حذف شده و فقط با یک سری فیلتر هوا، عمل فیلتراسیون محدود انجام میشود. در دستگاه زنت تنها برای گرمایش به دستگاه های بیرونی مانند پکیج یا بویلر متوسل می شویم و برای ایجاد سرما از شیوه کولر های آبی کمک می گیریم.

اینگونه جریان هوا پس از سرد و یا گرم شدن در داخل فضای مورد نظر فوت می شود. فن کویل نوعی مبدل حرارتی است که در فصل گرما، آب سرد تولیدی توسط چیلر یا مینی چیلر و در فصل سرما، آب گرم تولیدی توسط دیگ یا پکیج، درون لوله های کویل به گردش در می آید. از طرف دیگر هوای اتاق (هوای برگشتی) توسط مجموعۀ الکتروفن، به داخل یونیتفن کویل کشیده شده و پس از فیلتر شدن با عبور از روی کویل، تغییر دما پیدا می کند. در نهایت جریان هوای مطبوع شده از طریق کانال یا بصورت مستقیم، درون فضای اتاق­ دمیده می شود. وظیفه فن کویل در محدوده وظایف همه سیستم‌های تهویه مطبوع تعریف می­شود که کنترل و تأمین هوای گرمایشی و سرمایشی است. این کار در فن کویل به این صورت انجام می­شود که هوای موجود از میان کویل ها که حاوی آب سرد یا گرم هستند عبور داده می­شود تا افزایش یا کاهش دما داشته باشد و دمای مطلوب را به خود بگیرد.

گارانتی و قیمت فن کویل

هر چه باید درباره خرید این محصول بدانیم به ساختار، برند سازنده، ظرفیت و مدل آن برمی گردد که در ادامه به آنها بطور مفصل پرداخته ایم. می‌توان گفت این سری از سیستم‌های تهویه مطبوع شکل ظاهری مانند اسپلیت‌های دیواری دارند، و محل قرارگیری آنها روی دیوار در فضای داخلی اتاق می‌باشد. ظاهر شیک و دکوراتیو این مدل فن کویل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و به پرکاربردترین آنها تبدیل شده‌است. در ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی بدون محدودیت به راحتی می‌توان از این سری سیستم‌های تهویه مطبوع به منظور ایجاد هوایی مطبوع بهره‌مند شد، و از ظاهر زیبای آن در دکوراسیون بهره‌مند شد. از برندهای مطرح موجود در بازار می‌توان به فن کویل یوراما اشاره نمود، که علاوه بر ظاهری زیبا دارای عملکردی مطلوب و سطح کیفیت بسیار بالایی می‌باشند. این دستگاه بخشی از سیستم تهویه مطبوع موجود در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی و … است.

انواع برج خنک کننده بادران تهویه صنعت Cooling Towers-بتا تهویه

فروشگاه تهویه فاتحی تمامی اطلاعات فنی را به همراه قیمت ها جهت مقایسه و خرید آسان، خارج از محدوده زمانی ومکانی و به آسان ترین روش ممکن، در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. نوع دستگاه در پروژه ها با توجه به نوع معماری متفاوت است اما از نظر ظرفیت نسبت به فضای اشغال شده مقدار هوادهی باید محاسبه شود. معمولا در فن کویل ها از سه یا چهار دور انتخاب می شود که به صورت تک یا دو شفت هستند. به طور کلی فن وظیفه جابه جایی هوا را دارد.به این صورت که هوا از محیط و هوای تازه به کویل و خروجی فن کویل هدایت می شود.

 • به دلیل کارایی بالای آن در ادارات ، بانک ها و سالن های بزرگ ، محبوب هستند.
 • شاید به نظرتان این فرآیند بسیار پیچیده برسد اما فن کوئل در واقع دستگاهی است که یا شامل کویل خنک‌کننده می‌شود و یا دارای کویل گرمایشی است.
 • نحوه انتقال حرارت در این وسیله بحث پیچیده ای است که در اینجا به آن نمی‌پردازیم.
 • این نوع الکتروفن از کیفیت مطلوبی در باددهی برخوردارند و با صدای بسیار کم کار کرده و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.
 • در مدل های زمینی در سینی درین یک پمپ برای تخلیه کامل آب نصب شده اما در مدل های سقفی و دیواری سینی درین شیب دار و بدون پمپ نصب می گردد.

منظور از کلاس بندی ایرواشر بدین معناست که مثلا دستگاهی با کلاس 8 رطوبت زنی و به دنبال آن توان بیشتری در کاهش دمای هوا دارد و دستگاه ایرواشر با کلاس 4، رطوبت زنی کمتری دارد و متعاقبا توان کاهش دمای آن کمتر است. بنابراین در زمان انتخاب دستگاه ايرواشر باید فضایی که قرار است دستگاه خنک کند را در نظر گرفت و متناسب با فضا، کلاس مناسب دستگاه ایرواشر را خریداری نمود. در ایرواشر، لوله های سرمایشی یا کویل آب سرد وجود ندارد و هوا در تماس مستقیم با قطرات آب قرار می گیرد.

 • هر چه ساختمان و فضا بزرگتر باشد، تفاوت بین دستگاه هواساز ایرواشر و سیستم های فشرده سازی بخار در سرمایه گذاری اولیه و هزینه های انرژی، بیشتر می شود.
 • هوا پس از اتاقک کویل وارد اتاقک اختلاط می شود و از روی فیلتر آلومینیومی قابل شستشو عبور می‌کند.
 • ظرفیت پمپ به گونه‌ای است که بتواند آب را از مخزن به ارتفاع مطلوب بدون افت فشار پمپ کند.
 • هواساز ایرواشر خانگی مانند هواساز معمولی است با این تفاوت که سیستم سرمایش آن از نوع تبخیری است یعنی به جای استفاده از کویل سرمایشی، از سیستم ایرواشر استفاده می کند.
 • هوای خشک می‌تواند برای افراد آزار دهنده باشد و هم چنین باعث خشکی پوست شده و ممکن است به اشیا نگهداری شده در محیط آسیب برساند.

توزیع هوای سرد یا گرم در تمام سطح اتاق با حرکت شناور دمپرها به صورت اتوماتیک در جهت های افقی و عمودی امکان پذیر می باشد. من برای تهیه فن کویل بین فن کویل ایرانی و خارجی موندم و نمیدونم کدومو انتخاب کنم. لطفا بگین چه تفاوت هایی بین برندهای ایرانی و خارجی وجود داره و کدوم بهتره. به چشم در ادامه قصد داریم تا محصولات را برای فروش فن کویل های دیواری و کانالی به لیست محصولات سایت رجا تاسیس اضافه کنیم. در مدل‌های زمینی نیز ظرفیت هوادهی تقریباً مشابه مدل دیواری و بین 200 تا 900 CFM است. این ظرفیت در مدل دیواری فن کویل کمتر بوده و از 300 تا 800 CFM است.

لوله‌ها ممکن است به صورت مستقیم یا راست (دو سر باز) و یا به شکل U بر روی صفحه‌ای به نام Tube Sheet پرس یا جوش داده شوند. جنس لوله‌ها معمولا از فولاد،استنلس استیل، مس و گاهی نیز از گرافیت یا تفلون است. عیب اصلی مبدل‌های دو لوله‌ای این است که میزان انتقال گرما در واحد سطح‌شان کم است و برای یک ظرفیت گرمایی بزرگ، ابعاد بزرگ و همچنین قیمت بالایی خواهند داشت. این مبدل‌ها برای جاهایی که سطوح انتقال حرارت کوچکی نیاز داریم و یا فشار هر کدام از سیال‌های گرم و سرد زیاد باشد مناسب است. به عبارت دیگر مبدل حرارتی وسیله‌ای است که برای انتقال حرارت موثر بین دو یا چند سیال ساخته شده است که در آن دوسیال توسط یک دیواره از هم جدا شده‌اند، بنابراین دو سیال هیچ‌وقت در یکدیگر مخلوط نمی‌شوند. در این نوع مبرد جهت جریان حرکت سیال های داخل لوله در جهت مخالف هم هستند.

کاربردهای مبدل حرارتی

همانطور که از نام این نوع ایرواشر پیداست، بر روی سقف‌های کاذب یا بام خانه‌ها و آپارتمان‌ها نصب می‌شود. این دستگاه برای اینکه بتواند هوا را به واحدها و فضای مورد نظر برساند، نیاز به کانال کشی دارد. هزینه استفاده از این نوع ایرواشر تقریبا بیشتر از دیگر انواع این دستگاه است، اما در مکان‌های زیادی قابل نصب هستند و قدرت خوبی برای تهویه هوا دارند. این ایرواشرها در 3 کلاس موجود هستند و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید هر کدام از آن‌ها را خریداری کنید. بنابراین با توجه به دمای هوای مورد نیاز و محدودیت های تأمین آب، نوع کلاس ایرواشر مورد نظر برای پروژه انتخاب می شود. پس قاعدتاً به طور مثال می بایست برای دستگاهی با کلاس 8 پمپی بزرگتر و تعداد نازل های بیشتر در نظر گرفت.

این مجموعه شما را از مراحل اولیه تا مرحله راه اندازی کاملا راهنمایی می نمایند. استفاده از سنسورهای DPS که وظیفه­ی این سنسور اندازه گیری اختلاف فشار در هوای ورودی و خروجی قبل و بعد از فیلتر می باشد. بر اساس نوع طراحی بدنه نیز، ایرواشرها در انواع ایستاده یا افقی ساخته شده‌اند. ایرواشرها در مدل های آپارتمانی و صنعتی در بازار موجودند مه به ایرواشر آپارتمانی معروف هستند. ماهم از تولید کنندگان داکت اسپیلت،زنت،ایرواشر هستیم ممنون میشم برای حمایت بیشتر به سایت ماهم سری بزنید. ماهم از تولید کنندگان داکت اسپیلت،زنت،ایرواشر هستیم ممنون میشم برای حمایت بیشتر بهسایت ماهم سری بزنید.

مبدل حرارتی پوسته و لوله گروه صنعتی هفت-بتا تهویه

برای دریافت مشاوره در رابطه با خرید فن کویل با تلفن های شرکت در ارتباط باشید. ۳ – نیاز به فضای کم جهت استقرار و عدم نیاز به کانال‌کشی و سقف کاذب (در انواع زمینی و دیواری). از نظر ظاهری این مدل یک دستگاه چهارگوش با چهار دمپر در چهار طرف خود است که کار این دمپرها پرتاب باد می‌باشد. قاعدتا به دلیل پرتاب باد از چهار طرف و مکش از وسط، این مدل چه در اتاق و چه در جاهای دیگر نصب باید در وسط سقف قرار گیرد. سهولت نصب نیز جزو ویژگی های این فن کویل محسوب میشود که به راحتی بر روی دیوار با کشیدن لوله درین و لوله های ورودی و خروجی آب نصب میگردد. اصالت و قدمت نقطه‌ی اشتراک «مرکز کنترل ایران (سهامی خاص) » و « هانیول » است.

پوسته باعث ایجاد فضای برای حرکت سیال در اطراف لوله های نازک می شود. چیدمان‌های چند مسیره همیشه باید ورودی و خروجی مبدل در هر دو سر ثابت و متحرک وجود داشته باشد. معمولاً تعداد مسیرها، تعداد کانال‌ها (مسیر جریان در دو صفحه مجاور) به ازای هر مسیر، برای دو سیال یکسان و به صورت متقارن باشد. لوله های هم محوری که درون هم قرار می گیرد در یک انتها توسط یک زانوی ۱۸۰ درجه برگشت داده می شود.

مبدل حرارتی پره ای

نازل بالتیمور جزو قطعات جانبی سیستم توزیع آب برج خنک کننده می باشد که وظیفه پاشش سیال بر روی پکینگ ها را بر عهده دارد. جنس اسپرینکلر معمولا از PP یا ABS بوده و برای آب های با آلودگی کم طراحی گردیده است. انتخاب و تعویض افشانک کولینگ تاور جزو خدمات ارایه شده از سوی شرکت آبان پارت می باشد. برج خنک‌کننده صنعتی جزء کلیدی بسیاری از سیستم‌های تبرید است و وجود آن را در صنایعی مانند نیروگاه‌ها، فرآوری‌های شیمیایی، کارخانه‌های فولاد و بسیاری از شرکت‌های تولیدی که خنک‌سازی فرآیندی ضروری می‌کند. همچنین، برج خنک کننده را می توان برای تامین سرمایش در ساختمان های تجاری بزرگ مانند فرودگاه ها، مدارس، بیمارستان ها یا هتل ها استفاده کرد. همچنین با توجه به قیمت برج خنک کننده به سادگی می‌توان دریافت که نصب این سیستم‌ها روندی بسیار مثبت در صرفه جویی‌ها خواهد بود زیراکه دیگر نیاز به سیستم‌های گران قیمت ندارید.

معایب کولینگ تاور جریان طبیعی

با این که این کار عملی است اما بسیار انرژی ­بر است به همین دلیل توصیه نمی‌شود. هوای تازه مورد نیاز جهت تهویه مطبوع توسط فن تعبیه ‌شده به داخل دستگاه مکش شده و پس از عبور از روی فیلتر­ها و انجام عملیات تصفیه هوا، از روی کویل­ها عبور داده‌ شده و عملیات سرمایش و گرمایش از طریق تبادل حرارت با آب درون کویل ­های هواساز انجام می­شود. بسته به نیاز عملیات رطوبت زنی و رطوبت­گیری هوا جهت رسیدن به میزان رطوبت دلخواه انجام شده و درنهایت هوای مطبوع توسط فن به محیط موردن نظر از طریق کانال­ های هوادهی توزیع می­شود. در واقع نوعی هواساز معمولی با ظرفیت هوادهی نسبتاً پایین است که در سقف کاذب و داخل ساختمان قرار می گیرد. به بیان ساده تر سیستم های سقفی توکار همان ساختار فن کویل های کانالی را دارند، با این تفاوت که قادرند هوای بیشتر و با فشار بالاتری را تأمین کنند.

برج های خنک کننده بتنی دارای هزینه های عمرانی بسیار بالایی و همچنین دارای معایب زیادی بودند به همین دلیل طراحی و ساخت برجهای خنک کننده گالوانیزه اوج گرفت. بدنه آنها از ورق گالوانیزه ساخته می شد و سیستم هوادهی آنها به صورت سانتریفیوژ بود. از بزرگترین معایب برج خنک کننده گالوانیزه صدای بسیار بالا و همچنین مصرف انرژی بالا بود. به صورت کلی این دستگاه از آب برای انتقال گرمای اضافی به جو استفاده می‌کند.

این نوع مبدل ها بیشتر در مقیاس های آزمایشگاهی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرند. مبدل های حرارتی ایمکس از نوع پوسته و لوله (shell & tube) می باشند. می تواند بین 15 تا 45 درصد تغییر کند و به صورت نسبت ارتفاع باز شدن قطعه به داخل قطر پوسته بیان می شود.

آب در درون لوله های مسی کویل جریان یافته و بعد از آن هوا توسط فن به سمت کویل ها هدایت می شود. هوا با سطح (گرم یا سرد) لوله ها برخورد کرده و هوایی سرد (در تابستان) و گرم (در زمستان) به محیط می وزد. باید ابراز نمود که استفاده از این دستگاه ها مستلزم تامین آب سرد و آبگرم مورد نیاز کویل حرارتی سیستم می باشد. به بیان بهتر، مکانیزم عملکرد فن کوئل به واسطه تامین انرژی الکتریکی و تامین آب مورد نیاز موجود در لوله های کویل حرارتی دستگاه عملیاتی می شود.

فن کویل سقفی توکار کانالی هایسنس مدل HFP-204WA

به همین علت باید دستگاه هواساز با توجه به نیاز مشتری طراحی شود و آپشن های مورد نظر کارفرما در سایت بتا تهویه آن رعایت گردد. به همین دلیل باید اطلاعات کامل و دقیقی از امکانات و هوادهی و ظرفیت حرارتی و برودتی مورد نیاز در اختیار کارشناسان فروش شرکت تولید کننده هواساز ایرانی قرار گیرد، تا قیمت هواساز به صورت دقیق محاسبه گردد. یکی از عالی ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی در جهان هواساز های ساختمانی یا AHR HANDELING UNIT که شکلی از سیستم تهویه مطبوع می باشند. در صورت نیاز به ایجاد دماهای متفاوت در زون های مختلف ساختمان، می توان با استفاده از باکس های VAV در مسیر کانال اصلی هر زون، حجم هوادهی آن زون را متناسب با دمای مورد نظر تغییر داد. باکس های VAV مجهز به دمپرهایی هستند که به صورت اتوماتیک و با توجه به دمای تنظیم شده در زون مربوطه، حجم هوای عبوری را تغییر می دهند.

 • این لرزش ها می توانند نشانگر تخریب اجزا مانند فرسودگی تکیه گاه ها ،تنظیم شفت و یا عدم تعادل پره ی فن باشد.
 • شکل سیستمی را نشان می دهد که دارای کویل گرمایشی و سرمایشی می باشد، اما این کویل ها به صورت موازی نصب شده اند.
 • اگر سطح دی ­اکسید کربن بالا باشد، هوا نمی­ تواند مجددأ مورد استفاده قرار گیرد، بنابراین دمپرهای ترکیب کننده بسته شده و تمام هوای برگشتی به خارج از ساختمان هدایت می ­گردد.
 • هوارسان نیز بر اساس این دیتاها کار خود را درون محیط انجام می دهد.

این ذرات پودری آب تمایل به بخار شدن دارند و حرارت را از هوای عبوری گرفته و دمای هوا را کاهش میدهند. هواساز ایرواشربه منظور تهویه هوا با استفاده از قطرات ریز آب و تبادل جرمی حرارتی بین آب و هوا طراحی و ساخت می گردد. یکی از مزیت های دستگاههواساز ایرواشربه دلیل عدم نیاز به تجهیزات سرمایشی مانند چیلر و وصل شدن به موتور خانه قیمت مناسبی داشته و نسبت به دیگر هواسازها مقرون به صرفه تر می باشد. در شکل زیر قسمت های مختلفهواساز ایرواشربه صورت شماتیک ترسیم شده است.

اجزا تشکیل دهنده ایر واشر

هواساز دستگاهی است که در صنعت تهویه کار تامین هوای تازه را برعهده دارد. در واقع، این دستگاه عمل تهویه زمستانی و تابستانی را از راه گردش هوای گرم و سرد انجام می دهد. به این ترتیب که به واسطه چیلرها آب را خنک و در دیگ های آب گرم آب را گرم می کند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع هواساز و کاربرد هر کدام از انواع آن و معرفی اجزای هواساز بپردازیم.

برخی از مهمترین خصوصیات دستگاه های ساخته شده در شرکت ما

در این مدل پکینگ کولینگ تاور، که به آنها پکینگ زنبوری یا پکینگ آبشاری برج خنک کننده نیز گفته میشود، هدف ایجاد سطح انتقال حرارت توسط ایجاد لایه ها یا فیلم های نازک آب در داخل آنها می باشد. این نوع پکینگ ها از صفحات مورب مواج از متریال PVC یا PP پلی پروپیلن با ضخامت بین 400 تا 500 میکرون تشکیل شده اند. این صفحات با توجه به گام پکینگ در فاصله های معینی از هم بین 12 تا 21 میلی متر قرار می گیرند و با چسب و جوش پلاستیک ثابت می شوند. در هنگام طراحی برجهای خنک کن یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در نظر گرفته شود انتخاب نوع پکینگ برج خنک کننده میباشد. به این معنی که کیفیت (بخصوص از لحاظ سختی آب موجود) و دمای آب مورد استفاده، آلودگیهای محلی موجود و مهمتر از همه نوع صنعت مورد استفاده باید به دقت بررسی گردند.

از آنجایی که در این مبردها آب نقشی ندارد لذا عمل خنک کردن آب بر عهده برج های سینی دار است که این عمل را به صورت مرحله ای انجام می دهند. از دیگر مزایای این مبرد مصرف انرژی بسیار پایین و نگهداری بسیار ﺁسان آن است. مجموعه تخصصی دماتجهیز علاوه بر جواز کسب معتبر از اتحادیه صنف شوفاژ و تهویه مطبوع، دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده و فعالیت سایت فروشگاهی خود را از سال 1383 در دفتر مرکزی تهران آغاز نموده است.

 • آن‌ها نه تنها عملکردی را انجام می‌دهند که بسیاری از ما نمی‌توانیم بدون آن زندگی کنیم (تهویه مطبوع)، بلکه بسیار تکنولوژیک و عالی هستند.
 • سرویس و چکاپ کردن یک تفاوت اساسی با تعمیر اساسی دارد و آن هم این است که در سرویس لزوماً نیازی به تعویض قطعه نمی‌باشد.
 • سپس آب خنک برمی گردد تا منبع حرارت اولیه خنک شود و دائما این چرخه تکرار می شود.
 • دلایل این معضل نیز کاملاَ به شرایط پوسیدگی سطوح داخلی برج خنک کننده شباهت دارد.
 • انواع برج خنک کننده در تهران، اکثراَ به منظور خنکسازی ساختمانها و برجهای بلند مرتبه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • هزینه بهره برداری از این برجها پایین میباشد و علت آن نیز به فقدان هد پمپ میباشد.

دستگاه ایرواشر خانگی را بیشتر در فضاهای پرت ساختمان نصب می کنند. همچنین می توان برای نصب آن از کانال استفاده کرد که معمولا این کانال ها در سقف جایگذاری می شوند. فضایی که برای نصب این دستگاه در نظر گرفته می شود، باید امکان چرخش هوا را داشته و برای تعمیر یا نگهداری قابل دسترس باشد.

ایرواشر بخش 1

سیستم های توزیع هوا شامل هواساز ،شبکه کانال و اجزای مرتبط با گرم کننده ها، تهویه و خنک سازی در ساختمان ها می شوند. این سیستم ها برای حفظ کیفیت هوای محیط داخلی، هوای تمیز مورد نیاز محیط و برای تعدیل بار گرمایی و سرمایی هوای خنک را تأمین می کنند. تعداد زیادی از اجزای آنها باید لزوما هماهنگ با یکدیگر فعالیت کنند تا به درستی در وضعیت مطلوب باقی بمانند. این سیستم ها نسبتا مصرف انرژی بالایی دارند پس اعمال استراتژی های عملکردی هوشمندانه و روش های محافظتی درست در تعمیر و نگهداری هواساز می توانند به میزان قابل توجهی از مصرف انرژی آن ها بکاهند. ساختار اصلی سیستم های هواساز به صورت جعبه های فلزی بسیار بزرگی می باشد و این جعبه فلزی در بر گیرنده ی فن یا دمنده، کویل های سرد و گرم که به عنوان مبدل حرارتی شناخته می شوند، فیلتر، دمپر و صدا گیر می باشد. این دستگاه ها با استفاده از کانال هوایی که از محیط برمی گردد را با هوایی که از بیرون دریافت کرده است را مخلوط می کند و وقتی این هوا فیلتر شد در محیط منتشر می گردد.

ایرواشر چیست و عملکرد آن آر پی.آسا-بتا تهویه

بدین منظور باید از روشهای زیر جهت رسوب زدایی درون برج خنک کننده استفاده نمود. هر برج خنک کننده دارای قطعات و تجهیزاتی هستند که در عملکرد درست و راندمان بالای آنها تاثیرگذار می‌باشند. یک برج خنک کن به کمک قطعات و اجزای داخلی خود میتواند به خوبی کار کند و عملیات خنک سازی را انجام دهد و این تجهیزات در هر نوع و مدلی از برج متفاوت می‌باشند. این قطعات براساس نوع برج، عملکرد آن، ظرفیت آن، محل نصب آن و بودجه مشتری انتخاب می‌شوند و روی برج نصب می‌گردند.

به این جریان آب که به صورت دائمی وارد برج‌خنک‌کن می‌شود، جریان جبرانی نیز می‌گویند. این نوع بیشتر در نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های بزرگ دیده می‌شود و به همین دلیل به آن ، برج خنک کن نیروگاهی نیز گفته می‌شود. امروزه نوع بتنی عمدتاً برجها برای صنایعی که دارای دبی آب بالایی می‌باشند کاربرد فراوان دارد. ابعاد بزرگ استوانه‌ای شکل و ارتفاع کم نسبت به مدل مکعبی از دیگر مشخصات بارز آنها حساب میشود. بیشترین کاربرد این نوع در انواع ساختمان‌های مرتفع به منظور توازن گرمایی در کندانسور چیلر میباشد.

برج خنک کننده هیبریدی

عملکرد گرمایشی و سرمایشی دستگاه ایرواشر متفاوت است و سیستم سرمایشی این دستگاه به روش تبخیری یعنی شبیه کولر آبی، عملیات سرمایش را انجام می دهد. در سیستم سرمایشی، نازل های تزریق کننده آب، آب را با فشار بالا بر روی جریان هوای عبوری از دستگاه اسپری می کنند و به ذرات پودری شکل تبدیل می شوند. ذرات پودری تمایل زیادی به بخار شدن دارند و با گرفتن حرارت هوا، دمای هوا را کاهش می دهند.

خرید ایرواشر