معرفی مراکز درمان ناباروری در ایران اطلاعات تماس مراکز درمان ناباروری

ممکن است در صورت موفقیت‌آمیز نبودن با اولین بار انجام این تلقیح، پزشک تعداد دفعات بیشتری این روش را آزمایش کند. هزینه‌های درمان ناباروری در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های مختلف نیز متفاوت است. پس قبل از انتخاب روش و محل درمان، به طور دقیق هزینه‌های آن را بررسی کنید و آمادگی لازم را برای شروع درمان داشته باشید. خرم‌آباد- استانداردسازی خدمات درمان ناباروری، تشویق پرسنل به فرزندآوری، تلاش برای تامین و افزایش داروهای تحت پوشش بیمه و …

بخش های مختلف مرکز درمان ناباروری

معرفی مراکز درمان ناباروری در ایران اطلاعات تماس مراکز درمان ناباروری

در روش IVM، با بهره گیری از سونوگرافی واژینال، تخمک های نابالغ _به اندازه ۲ تا ۱۰ میلیمتر_ از بدن تخلیه شده و بعد از قرارگیری در شرایط مناسب آزمایشگاهی و در انکوباتور، کشت و نگهداری می شوند تا به بلوغ کامل برسند. سلام IUI و IVF با اسپرم اهدایی خیر ، ولی در صورت دارا بودن مجوز های پزشکی و قانونی ، انتقال جنین اهدایی طبق پروتکل های پزشکی و قانونی انجام می گیرد. ممکن است تصور کنید همه تخمک ها با روش ICSI یا IVF لقاح می یابند اما این طور نیست. روش IUI فقط چند دقیقه به طول می انجامد و صدمه ای در پی نخواهد داشت. ممکن است حین قرار دادن اسپکولوم ناراحتی خفیفی روی دهد یا هنگام عبور کاتتر از دهانه رحم دچار گرفتگی شوید.

در مرحله بعد پس از تزریق مایع حاجب به داخل رحم، انسداد یا آندومتریوز لوله‌های فالوپ ارزیابی می‌شود و در صورت مسدود بودن لوله‌ها و یا مشاهده فیبروم رحم، پزشک همزمان مشکل را رفع می‌کند تا شانس بارداری علاج العقم في ایران را افزایش دهد. در برخی بانوان که مشکلات آناتومیک اندام‌های تناسلی، اختلال لوله‌های رحمی، آندومتریوز و فیبروئید وجود دارد، پزشک عمل جراحی لاپاراسکوپی را برای رفع مشکلات لوله رحمی توصیه می‌کند و اگر همچنان بارداری رخ ندهد، روش‌هایی نظیر آی‌وی‌اف را پیشنهاد می‌دهد. قابل ذکر است که عمل جراحی لاپاراسکوپی در آقایان نیز برای باز کردن انسداد مسیر حرکت اسپرم به کار می‌رود. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که افراد در درمان ناباروری از طریق IVF با آن روبرو هستند، شکست مکرر در مرحله لانه گزینی می باشد. لازم به ذکر است به شرایطی که فرد ۳ بار متوالی دچار شکست در مرحله لانه گزینی شود، شکست مکرر لانه گزینی گفته می شود. در ابتدا سعی می‌شود بنا به نوع علت ناباروری، از دارودرمانی جهت رفع این عارضه استفاده شود.

  • همچنین در صورت نیاز به انجام آزمایش تشخیص ژنتیک پیش از لانه‌گزینی یا pgd نیز ممکن است هزینۀ اضافه‌ای از شما دریافت شود.
  • ناباروری در انسان می‌تواند منشأ پدری مانند واریکوسل و آزواسپرمی داشته باشد یا منشأ مادری مانند سندرم ترنر، آژنزی تخمدان، سندرم آشرمن.
  • در یک سیکل درمانی از طریق لقاح خارج رحمی (مانند IVF یا ICSI) ممکن است شتعدادی جنین (تخمک هایی که بوسیله اسپرم لقاح یافته اند.) مازاد بر جنین هایی که در همان سیکل درمانی به زن انتقال داده می‌شوند وجود داشته باشد.
  • سیاست افزایش نرخ جمعیت با افزایش باروری اجرایی می‌شود و درمان بیماران نابارور در این میان می‌تواند کمک محسوسی به افزایش نرخ باروری کشور کند این در حالی است که بیمه، درمان نازایی را در بر نمی‌گیرد.
مراکز درمان ناباروری در ایران با استفاده از پیشرفته ترین و جدیدترین روش ها و بهره‌گیری از تجهیزات به روز دنیا، آماده ارائه خدمات تشخیص و درمان ناباروری از مراحل اولیه تا مراحل پیشرفته، به کلیه زوج های ایرانی و خارجی هستند. شیوع طول عمر ناباروری بین ۶/۶ درصد تا ۲۶/۴ درصد و میانگین شیوع یک ساله آن حدود ۹ درصد تخمین زده شده‌است و تنها در سال ۲۰۰۷، ۷۲/۴ میلیون نفر در جهان نابارور بودند. اولاً به نظر می‌رسد که در بیشتر جوامع و بهخصوص در جوامع در حال توسعه ناباروری بیشتر مشکلی زنانه انگاشته می‌شود. نکته دوم این است که بیشتر درمانهای پزشکی ناباروری، حتی وقتی بیماری مربوط به مرد است بر روی زنان انجام می‌گیرد و آنها در معرض انواع روشهای تهاجمی درمانی قرار می‌گیرند. از طرفی دیگر، هیچ‌کدام از روش‌های درمان ناباروری ۱۰۰% تضمینی نیست و احتمال دارد روش مورد استفاده با شکست مواجه شود و نیاز به تکرار درمان با روشی متفاوت باشد تا شانس بارداری افزایش یابد. در این شرایط، هرچند هزینه‌های درمان دو برابر می‌شود؛ اما نباید دلسرد شد و می‌بایست با مشورت پزشک متخصص روش‌های درمانی پیشنهادی را انجام داد تا به نتیجه مورد نظر رسید.

از طرفی مصرف کلومیفن می تواند ترشح FSH را افزایش داده و کیفیت فولیکول را بهبود بخشد که این موضوع سبب افزایش کیفیت جسم زرد می شود. در مواقعی که مرد به هنگام انزال با مشکل مواجه است و یا اسپرمی در مایع انزالی وی یافت نمی‌شود، تکنیک استخراج اسپرم جهت به‌دست آوردن اسپرم‌ به کار می‌رود. همچنین باید گفت که این تکنیک در روش‌های درمان ناباروری و زمان‌هایی که کمیت و کیفیت اسپرم نزولی است، نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش انتقال نطفه بارور شده (سلول تخم) به درون لوله های رحمی یا ZIFT ، تلفیقی از روش های IVF و GIFT به کار می رود.

براي مثال در بعضي زنان به خاطر سن بالا، يائسگي زودرس، تخمک با کیفیت ضعیف، فقدان تخمدان در هنگام تولد، و غیره ، عليرغم سالم بودن ارگان هاي باروري به علت نداشتن تخمك، امکان باروری وجود ندارد. در این روش، تخمدان‌ها پس از تحریک توسط داروهای لازم با عمل جراحی از راه واژن جمع‌آوری می‌شوند. اسپرم جمع‌آوری شده توسط همسر فرد طی مراحل متعددی شسته و عمل جداسازی اسپرم‌های طبیعی و متحرک انجام می‌شود. تخمک‌ها همراه با اسپرم‌های همسر، به داخل لوله‌های رحمی منتقل می‌شوند. اگرچه در برخی از موارد، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های بزرگ‌تر به دلیل داشتن تجهیزات یا انجام اقدامات مدرن‌تر می‌تواند شانس موفقیت شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

مرکز باروری و ناباروری اصفهان